077-7005757

מאמרים - רשתות חברתיות

האפליקציות והחידושים המובילים בפייסבוק

טיפ מספר אחת בבניית אתר: שימו לב לצבעיםמאז שהרשת החברתית של פייסבוק הגיחה לאוויר העולם בשנת 2004 היא עברה לא מעט שינויים ותהפוכות. בשנה האחרונה קצב השינויים תפס תאוצה: טיקר, צ''ט קבוצתי, שיחות וידאו , Subscribe , אפליקציה לאייפון והטיימליין שינו את הדרך בה גולשים חווים את הפייסבוק ישירות וזכו ללא מעט אוהדים, וגם מתנגדים, לשינויים הרבים. במקביל לפייסבוק עצמו, קמו להן גם לא מעט רשתות ואפליקציות המאפשרות להתחבר ישירות באמצעות פרופיל פייסבוק בלבד.
אפליקציות המתחברות דרך פייסבוק
בשנה האחרונה התווספו לא מעט אפליקציות חיצוניות לחלוטין לפייסבוק המאפשרות להתחבר אליהן ללא צורך בשם משתמש וסיסמה כלל. החיבור מתבצע באמצעות הפרופיל של פייסבוק. ישנן אינסוף אפליקציות ורשתות חברתיות כאלו, אחת הבולטות היא לאודלי (Loudlee ) המבוססת על הפינטרסט. הרשת Loudlee , שירות אינטרנטי ישראלי, מאפשרת לגולשים לבחור פלייליסט מבין אלבומי מוזיקה שונים ולשתפם עם אחרים ברשת עצמה או באמצעות פייסבוק או טוויטר. עוד על האפליקציה החדשה תוכלו לקרוא בכתבה באתר feeder -Loudlee - ה''פינטרסט'' הישראלי של עולם המוסיקה ברשת.

אפליקציה אחרת המאפשרת חיבור דרך פרופיל הפייסבוק היא אפליקציית ה – Daybox הכוללת קטע קצרצר בנושאים מגוונים, משעשעים ומרתקים. אפליקציות של הפייסבוק כשבוחרים חופשה אפשר לבחור את המלונות המספקים בית חם ומקום לנוח בו לאחר שחוזרים מהטיולים ברחבי האיזור, ויש גם את מלונות הכל כלול. במלונות הכל כלול אפשר לנסוע למלון לחופשה, לא צריך לצאת ממתחם המלון כלל. פייסבוק הוא קצת כמו מלון הכל כלול, אפשר לצאת ממנו לשיטוטים ברחבי הרשת, אבל לא באמת צריך. פייסבוק מגיע עם מגוון רב של אפליקציות שכל אחד יכול להוסיף לדף הפייסבוק שלו.
אפליקציות הפייסבוק המצליחות נותנות למשתמש ערך מוסף – משחק במשחק מקוון שיתופי מהנה, שירות שימושי, או אפשרות להשתתף בקמפיין שיווקי בסופו מובטחים למתחרים פרסים כאלו ואחרים. בין האפליקציות המצליחות ביותר בקטגוריה זו הם המשחקים של חברת זינגה – CittyVille, FarmVille טקסס הולדם ועוד. אפליקציות אלו מאפשרות למשתתפים לשחק משחק רשתי מקוון תוך שהן מנצלות כל שטח פרסום ושיווק בדפי הפייסבוק של המשתתפים.
אפליקציות נוספות בולטות בקטגוריה זו – Birthday Calendar המציג בכל חודש את ימי ההולדת של כל חברי פייסבוק שנולדו בחודש הקרוב, Living Social המאפשרת לשתף חברים בסרטים, סדרות טלויזיה, סרטים מוזיקה ועוד, או אפליקציות המבטיחות בכל יום להביא משל של חכם סיני עתיק או עוגיית מזל.
התהפוכות בפייסבוק עצמה
בשנה שחלפה הפרופיל של פייסבוק עבר כל יומיים שינויים, לא תמיד לרוחם של הגולשים שניסו לעמוד בקצב השינויים, לא תמיד בהצלחה. בתחרות עם Google+ נכנסו הדוא"ל של פייסבוק, שיחות הוידאו, הרשימות החכמות המאפשרות לסדר את החברים בקבוצות והצ''ט הקבוצתי, בתחרות עם המסנג''ר נכנס המסנג''ר של פייסבוק שמאפשר להשאר בקשר גם כשדף הפייסבוק אינו ברקע, האפשרות לשלב תמונות בשיחות צ''ט, הטיקר והודעות והאפליקציה לאייפון, ובתחרות עם טוויטר נוספה היכולת לעקוב אחר פרופילים שאינם ברשימת החברים (Subscribe ).
פייסבוק פנתה לכיוון החברות והעסקים ומאפשרת לפרסם סקרים ושאלונים מקוונים, לתייג עמודים בתמונות, לגלוש בפייסבוק תחת זהות הדפים והקבוצות, ולהוסיף סיפורים ממומנים בהם החברות רוכשות זכויות על דברים שאתם פירסמתם.
גם הממשק עצמו עבר מתיחת פנים. השינויים בניוז פיד, האפשרות לסדר את ההודעות על פי האחרונות או החשובות ביותר, ניקוי הרקע השחור מהתמונות וכמובן המעבר לטיימליין החדש.

השינויים קורים בקצב מסחרר. כל יום מתווספות עוד ועוד אפליקציות ושירותים להיצע שפייסבוק מציעה. עכשיו האתגר האמיתי הוא של המשתמשים – לעמוד בקצב השינויים הללו.


| בניית אתר אינטרנט | הקמת אתרי אינטרנט |

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757