077-7005757

מאמרים - רשתות חברתיות

יוטיוב – מנוע החיפוש החדש

במובנים רבים, ניתן לומר כי הבסיס של עולם האינטרנט הוא מנועי חיפוש. מנועי החיפוש השונים הם הכלי העיקרי המאפשר לנו לנצל את המאפיין המרכזי והמהותי ביותר של הרשת – ההיקף העצום שלה וכמויות המידע האינסופיות שניתן למצוא בה. ברשת עולמית רחבה ועשירה כל כך, כלי חיפוש יעילים (דוגמת גוגל, יאהו וכד'...) מאפשרים לנו לנצל באופן אופטימאלי את היתרונות העצומים שלה, כאשר מציאת מידע רלבנטי אודות כל נושא שבעולם הופכת קלה

ואפשרית לכולם.

 

בעוד מנועי חיפוש שונים זוכים לפופולאריות כזו או אחרת (כאשר מנוע חיפוש אחד מסוים הפך בינתיים להיות אחת החברות הגדולות והמשגשגות בעולם כיום, ובכלל בהיסטוריה...), כולם כולל כולם משתמשים לפחות במנוע חיפוש אחד. אחד הדברים היפים באינטרנט, אשר הופכים את הטכנולוגיה של ימינו ליעילה ונוחה כל כך, הוא העובדה כי אתרים שונים העוסקים בנושאים שונים יכולים להיהפך למנועי חיפוש בפני עצמם – כל אתר והתחום בו הוא מתמחה. אחת הדוגמאות הטובות והבולטות ביותר לכך הוא אתר סרטוני הווידיאו – "יו טיוב".
מבניית בתים ועד טכניקות קעקועים או ציור קומיקס – הכל ניתן למצוא ב"יו טיוב"
עבור מי שלא ממש מכיר – "יו טיוב" הוא אחד האתרים הגדולים והפופולאריים ביותר ברשת האינטרנט כיום, המהווה את מאגר סרטוני הווידיאו העשיר והגדול ביותר כיום ברשת. כל אחד יכול להעלות איזה סרטון שהוא רוצה ל"יו טיוב" (מלבד כמובן לסרטונים העוסקים בנושאים חמורים האסורים מבחינה משפטית, או סרטונים בעלי תוכן אשר עלול לפגוע בצופים רבים..), וכך כל אחד יכול למצוא סרטון בכל נושא בו הוא רק יחפוץ. כך, בין אם אתם מעוניינים לצפות בווידיאו קליפ או ביצוע של אומן כזה או אחר, ללמוד כיצד לבנות משהו, ללמוד טכניקות קעקועים או ציורי קומיקס חדשות או למצוא ל דבר אחר שעשוי להופיע כסרטון ווידיאו – "יו טיוב" הוא המקום עבורכם.

אך במהלך השנים האחרונות הופך "יו טיוב" להרבה יותר מאשר מאגר גדול של סרטוני ווידיאו. יו טיוב, הפך בימינו למנוע חיפוש משגשג בפני עצמו. גולשים רבים הבינו כי הרבה מאוד מהמידע שהם מחפשים באינטרנט מופיע בצורה של סרטון ווידיאו (זה אפילו לא חייב להיות סרטון מצולם או וויזואלי, למשל – שירים רבים המופיעים כסרטון, אך בפועל הסרטון עצמו הוא תמונה אחת קבועה, כאשר הרעיון הוא לאפשר לצופים לשמוע את השיר באמצעות האתר...). חלק עצום מהמידע שאנחנו מחפשים יכול להופיע בצורה של סרטונים (שירים, ווידיאו קליפים, סרטוני הסברה, סרטוני לימודים, סרטונים פרטיים המצולמים במצלמות חובבניות, סרטונים הלקוחים מסרטים או קטעי טלוויזיה ועוד ועוד...).

לכן, במובנים רבים הפך "יו טיוב" למנוע החיפוש הפופולארי החדש ברשת. וכאן בעצם טמונה הגדולה של האינטרנט – האפשרות לחפש מידע בדרכים שונות רבות, והאפשרות שהוא מעניק לכל משתמש ומשתמש לפרסם את מה שיש לו לחלוק עם העולם, באתרים דוגמת "יו טיוב"...

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757