077-7005757

מאמרים - בניית אתרי אינטרנט

מהי חשיבותו של אחסון אתר?

 מאמרים רבים ברחבי הרשת עוסקים בעצות וטיפים לאנשים אשר עומדים בפני בניית אתר. מייעצים לכם כיצד לבחור את כתובת הדומיין שלכם, ביכן למקם בדף הבית את הלוגו, באלו צבעים צריך להיות האתר, ואפילו, כיצד להפוך את עגלת הקניות באתר הקניות הווירטואלי שלכם לאפקטיבית ומזמינה יותר. אולם, אי שם, בין כל המידע הרב הזה, לעיתים הולך לאיבוד אחד הרכיבים הבסיסיים והחשובים ביותר - בחירת ספקית ושרת אחסון אתרים.

 

 

למה שרת אחסון אתר כל כך חשוב?

לכאורה, המדובר "רק" בשרת המאחסן את האתר, אשר לגולשים או למנועי החיפוש לא אמורה להיות נגיעה אליו. וזאת, להבדיל, למשל, מאלמנטים גרפיים או תכנים, אשר אותם הם "פוגשים" באופן אישי. מדוע, אם כן, חשוב כל כך לבחור את השרת המתאים? לבחירת שרת אחסון אתרים ישנה חשיבות במספר רבדים מקבילים:

 

מהירות עליית האתר - לפני שגולשים אנושיים או רובוטי מנוע החיפוש "פוגשים" את התמונות והמאמרים, כל התכנים האלה צריכים לעלות ולהופיע. שרת איטי ומגמגם הופך את החוויה לבלתי נסבלת עבור הגולשים ומוריד נקודות בדירוג האתר בתוצאות החיפוש.

זמינות האתר - כמו למהירות, גם לזמינותו של האתר ישנה חשיבות ביצירת חווית המשתמש של הגולשים בו. גולשים המנסים להיכנס לאתר שאיננו זמין, לא ינסו לגלוש אליו יותר, וכך, בשל חוסר זמינות זמנית של אתר אתם עלולים לאבד גולשים ולקוחות פוטנציאליים (וכמובן, גם את אהדתם של מנועי החיפוש).

מיקומו של שרת האחסון - באופן צפוי (או שלא J) גם לקרבה הפיזית-גיאוגרפית שבין שרת האחסון ולמיקום ממנו גולשים אליו הגולשים ישנה חשיבות על איכות ומהירות הגלישה באתר. זוהי הסיבה שבמידה ואתם פונים לקהל ישראלי, מומלץ לבחור בשרת אחסון הממוקם בתחומי ישראל.

סוג שרת האחסון - שרתי לינוקס, שרתי ווינדוס, שרתי PHP, שרתי וורדפרס וכן הלאה, לכל אחד מהם ישנם יתרונות וחסרונות יחסית לאחרים ולכן, חשובה התאמת השרת לאתר העתיד להיות מאוחסן בו.

 

כיצד בוחרים ספקית אחסון אתרים?

היות וספקית אחסון האתרים היא זו הממונה על שלומו ואבטחתו של השרת המאחסן את האתר שלכם והיא גם זו שאחראית על תמיכה ועל פתרון בעיות, במידה והן קורות, נדרשת בדיקה מקדימה שלה, במקביל לבחינת הנתונים הטכניים של השרת. הקריטריון הראשי לבדיקה הוא זמינותה של ספקית השירות, אם במונחים של שעות הפעילות בהם ניתן מענה, במונחים של כמות ערוצי התקשורת בהם ניתן לפנות אליה (טלפון, פקס, מייל, אתר וכד') או במישור של מהירות תגובתה לפניות. אלמנט נוסף, ולא פחות חשוב, בבחירת ספקית האחסון הוא השפה (או השפות) בה דוברים אנשי השירות והתמיכה.

 

 

במידה ולא תבחנו היטב את ספקית האחסון בטרם ההתקשרות, אתם עלולים לגלות כי אמנם זכיתם בחבילת אחסון זולה להפליא, אולם ספקית האחסון מצויה בקצהו השני של העולם, שעות העבודה שלה הפוכות מאלה שלכם, והשפה היחידה המשותפת לכם ולה היא (אולי) קלינגונית. 

הוסף תגובה

רענן
קוד אבטחה

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757