077-7005757

מאמרים - בניית אתרי אינטרנט

פיתוח יישומי אינטרנט - ארבע נקודות חשובות

 

אמנם, התוכנות השונות הן אלה שהצעידו את הטכנולוגיה שלנו למקום בו היא נמצאת כיום, אולם, נראה כי, לאט לאט, אפליקציות מובייל ויישומי אינטרנט הולכים ותופסים את מקומן. אנחנו שומעים על יותר ויותר אפליקציות לטלפונים החכמים שמאפשרות לנו לעשות A או B ויישומי רשת שמאפשרים לנו לעשות X או Y. האם הגיע הזמן להספיד את התוכנות המותקנות לוקלית או על השרת הארגוני? ואיך משתלבים בתמונה שירותי מחשוב הענן?

 

כיצד משתלב פיתוח תוכנות במגמה הסלולארית השלטת?

נכון לימינו-אנו, אפליקציות למכשירי הטלפון הניידים ממלאות תפקיד חשוב בחיינו, כאשר הן פוטרות אותנו מהצורך להיות צמודים לעמדת המחשב שבמשרד או למחשב הנייח שבבית. עם זאת, לפחות נכון לכיום (ולעתיד הנראה לעין), עם כל יתרונותיהן, האפליקציות אינן תופסות את מקומן של פיתוח התוכנות המקצועיות והרציניות יותר, גם בשל נפח האחסון הנדרש להתקנתן וגם בשל כוח העיבוד הנדרש להפעלתן כהלכה. יישומי אינטרנט, לעומתן, הם סיפור שונה לגמרי.

יישומי אינטרנט מהם?

יישומי אינטרנט הם יישומים היושבים בשרת חיצוני ועושים שימוש במשאביו. הם אינם מותקנים על המחשב הלוקלי וגם לא על השרת הארגוני וגישת המשתמשים אליהם מתבצעת מרחוק. הם מוצעים למשתמשים בהם בחינם או בחבילות שימוש-חיוב שהקריטריונים בהן עשויים להשתנות על פי החוזה בין הלקוח לספק השירות. למשל, ארגון עשוי להיות מחויב בתשלום פר משתמש, על פי שעות שימוש או בתשלום גלובלי חודשי. אם התיאור הזכיר לכם את שירותי הענן בתצורת SaaS (Software as a Service) - תוכנה כשירות, אתם צודקים בהחלט.

האם יישומי אינטרנט הם הפתרון האולטימטיבי המיועד לכולם?

פיתוח יישומי אינטרנט מנסה לפנות למכנה משותף רחב ככל שניתן, על מנת להגיע לקהל רחב ככל האפשר. לדוגמה, Google Docs ו-Google SpreadSheets יתממשקו עם גרסאות רבות של אופיס של מיקרוסופט, כדי שלא ליצור מצב בו חלק מהמשתמשים מנועים מהשימוש במסמכים שנוצרו באמצעותם. למרות זאת, עדיין יתכנו אי תאימויות והתנגשויות עם מערכת הפעלה ספציפית או מכשיר מסוים.

מה יש יותר: יישומי אינטרנט הפונים ללקוחות עסקיים או יישומי אינטרנט הפונים ללקוחות הפרטיים?

כמו בתחומי פיתוח תוכנות ופיתוח האפליקציות, גם מפתחי יישומי אינטרנט עומדים בפני הדילמה הזו - האם משתלם יותר לפנות ל-100 לקוחות פרטיים, אשר כל אחד מהם משלם דולר אחד, או לפנות ללקוח עסקי גדול שמשלם 100 דולר על כל השימוש? התשובה כאן משתנה ממפתח אחד לחברו, מחברת פיתוח אחת לרעותה, בכפוף לתחום שבו נמצא היישום המפותח. לדוגמה - ברור שמשתלם יותר לפתח יישום CRM אינטרנטי הפונה לעסקים, מאחר וללקוחות פרטיים אין צורך בו. מצד שני, רמת הכדאיות שבפיתוחם של יישומים המשמשים גם וגם (גם גופים עסקיים וגם גולשים פרטיים) תיבחן על פי גודל פלח קהל היעד, ולא מעטים המקרים בהם אנחנו פוגשים יישומי רשת המציעים גרסה אחת ללקוח הפרטי וגרסה אחרת ללקוח העסקי.

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה

רענן
קוד אבטחה

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757