077-7005757

מאמרים - בניית אתרי אינטרנט

מי צריך מנהל אתר? איך לנהל את האתר שלך בעצמך

כיום, קשה מאוד להחזיק עסק בלי נוכחות אינטרנטית שלו. אין ספקשהקמה של אתר בלבד פשוט אין בה די. על מנת להפוך את האתר ל"מגנט לקוחות" ולהשיג אפקט חיובי מערוץ השיווק, הכרחי להמשיך להשקיע באתר, השקעה מתמשכת, קבועה ומדויקת.

איך עושים את זה? מה כמות ההשקעה הנכונה? והאם אפשר לעשות את זה לבד או שחשוב להחזיק איש מקצוע שיטפל באתר? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

 

למה חשוב לתחזק את האתר?

נגיד, שאתם מבינים בקידום אתרים. אתם יודעים בדיוק מהם ביטויי החיפוש המדויקים להשקיע בהם, ואתם משיגים דיל נפלא של פיתוח אתר שכבר כולל תכנים איכותיים במיוחד על כל הנושאים הרלוונטיים לתחום העיסוק שלכם, כך שעבור כל חיפוש של כל לקוח פוטנציאלי שלכם יהיה לכם עמוד באתר שנותן מענה איכותי מלווה בקריאה לפעולה לגולש. האם במקרה הנפלא הזה, תוכלו להעלות את האתר שלכם ולא לגעת בו יותר?

התשובה היא, ללא ספק, לא. אתר שאינו מעודכן, אינו מהווה ערוץ שיווקי יעיל לעסק. ככל שהתחרות בתחום בו פועל העסק גבוהה יותר, כך ייקח פחות זמן עד שתמצאו את עצמכם מביטים בעצב במתחרים שלכם עוקפים אתכם במיקומים במנועי החיפוש.

חלק מהמשתנים המשמעותיים עבור קביעת מיקומים בדירוגי חיפוש הם ללא ספק נתונים של רלוונטיות, עדכניות ועכשוויות של האתר שלכם ביחס לביטויי החיפוש. אם באתר שלכם יש עמוד איכותי ובאתר של המתחרים יש עמוד איכותי, אבל שלו מעודכן יותר - הוא ישיג מיקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

אז מה וכמה צריך לעדכן?

אין "המלצת מדף" בנוגע לכמות ואיכות עדכון האתר. חשוב לעדכן כל אתר על בסיס שבועי או, בתחומים מאוד לא תחרותיים, דו שבועי. העדכונים יכללו (בתמהיל שנקבע על ידי איש קידום או על פי מסגרת התקציב הזמין) עדכון עמודים קיימים ויצירת עמודים חדשים עם תכנים מקוריים ואיכותיים.

האם רק איש מקצוע יכול לעדכן את האתר שלי?

איש מקצוע בתחום הקידום יידע לכתוב תכנים אינפורמטיביים ושיווקיים איכותיים, להעלות אותם אל האתר שלך בקצב שיגרום לאתר להיראות עדכני, ולייצר שינויים במבנה האתר ובקוד שלו על פי הצורך. בדרך כלל, נראה כי העסקה של אנשי מקצוע נותנת מענה קבוע, יעיל ואיכותי לנושא עדכון האתר, אבל כל אדם מוזמן להיות שותף בעדכון האתר שלו - החל מכתיבת התכנים, וכלה בשינויים בממשק הניהול או אפילו בקוד. אם בעל האתר אינו בקיא בניהול אתרים מבוססי ממשק ניהול, קורס עיצוב ובניית אתרים יספק את כל המידע הנחוץ על מנת להפוך למתחזק אתרים מעולה, אבל חשוב להבין האם יש את הזמן "לצלול" לתחום הזה ולתחזק את האתר ללא איש מקצוע חיצוני.

מתי אפשר לוותר על תחזוקת האתר?

האתר הוא "המייצג הרשמי" של העסק שלך באינטרנט. מאות, אולי אלפים של גולשים ייחשפו אליו במהלך הזמן. חשוב שהאתר ישאיר אצל הגולש המתעניין רושם חיובי.
אם תחום העיסוק שלכם קטן מאוד או נישתי, אם אין לכם מתחרים כרגע, או אם אתם לא בונים על לקוחות מזדמנים (למשל, בגלל שאתם מוכרים מוצרים יקרים מאוד ומחפשים רק מעט לקוחות מובחרים) תוכלו לבנות אתר ולהשקיע בו באופן חד פעמי. גם אז, כנראה שתרוויחו מתכנון גמיש של אתר כך שניתן יהיה לבצע בו שינויים אם יעלה הצורך.

 

בכל מקרה אחר, בו תפקיד האתר להזרים אליכם לקוחות ומתעניינים חשוב "להישאר בתחרות", לשמור על האתר ייצוגי, מעודכן, איכותי, בעל תפריטים נוחים וידידותיים וקריאות שיווקיות מתאימות, כל זאת על מנת להפוך את ההשקעה באתר לכזו שתחזיר את עצמה.

הוסף תגובה

רענן
קוד אבטחה

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757