077-7005757

מאמרים - בניית אתרי אינטרנט

הגנה על מידע חסוי ברשת

רשת האינטרנט שינתה את חיינו, בעיקר לטובה, אך היא טומנת בחובה גם לא מעט סכנות. קשה מאוד לדמיין את חיינו ללא שימוש יום יומי באינטרנט, אך יש לשים לב לסיכונים הרבים הקיימים בשימוש באינטרנט, ובעיקר - הגנה על מידע חסוי ואפילו סודי הנמצא ברשת. תחום אבטחת המידע עוסק גם בעולם האינטרנט, וחשוב להכיר את הדרכים בהם ניתן להגן על מידע ברשת. עוד על נושא חשוב זה בכתבה הבאה.


מהן הסכנות המרכזיות הקשורות למידע ברשת?
כל מי שנכנס אי פעם לאינטרנט יודע כי יש ברשת אין סוף מידע. מיילים חשובים (ולעיתים סודיים), מידע מסווג, פרטים אישיים, מספרים של כרטיסי אשראי, סודות מסחריים ועוד. לכל אלה ניתן להגיע, במיוחד אם לא עושים שימוש באבטחת מידע ברמה גבוהה. הפשיעה בעולם המחשבים קפצה מדרגה בשני העשורים האחרונים, מכיוון שהמידע הרב המצוי ברשת יכול להיות, בלחיצת כפתור נגיש למקצועני מחשוב והאקרים למיניהם המסוגלים להגיע למידע זה ולעיתים אפילו בקלות רבה. אז מה עושים? כיצד מונעים פריצות לחשבונות הדואר האלקטרוני שלכם, גניבה של פרטי כרטיסי האשראי שלכם, כניסה למאגרי מידע סודיים, חשיפת מידע רגיש המופיע ברשת ועוד? כיצד ניתן למזער את רמת הסיכון?

ישנן לא מעט חברות העוסקות באבטחת מידע ברשת וניתן בהחלט לפנות אליהן (במיוחד כאשר המדובר בחברות גדולות עם סודות מסחריים ששווים מיליונים), אך גם האדם הפרטי יכול לנקוט בכמה פעולות בסיסיות על מנת להגן על המידע שלו המופיע ברשת. יש לציין כי עם החדירה המאסיבית של הסמארטפונים לחיינו, גם עולם זה נכנס לתחום של אבטחת מידע ברשת מכיוון שרוב האנשים גולשים באינטרנט באמצעות הטלפון החכם שלהם.

אז מה ניתן לעשות?
יש לא מעט דרכים לשמור על המידע שלכם בטוח, גם ברשת. מעבר למערכות אבטחת מידע גדולות ומשוכללות (העולות לא מעט ומתאימות בעיקר לחברות גדולות עם משאבים רבים), גם חברות קטנות ואנשים פרטיים יכולים להגן על עצמם. חשוב מאוד להשתמש בסיסמאות איכותיות (וקשות לאיתור) בכניסה לאתרים הדורשים סיסמאות (למשל כניסה לחשבון הבנק שלכם, לחברת האשראי שלכם, למייל שלכם ועוד). מומלץ לבחור בסיסמאות מסובכות ולשנות אותן לעיתים קרובות וזאת על מנת למנוע מההאקרים לפרוץ לחשבונות שלכם. אם תבחרו בקפידה את הסיסמאות שלכם ותקפידו לשנות אותן לעיתים קרובות, תמנעו נזקים רבים. גם הסיסמאות לפרופילים שלכם ברשתות החברתיות בהן אתן חברים הן חשובות ויש לבחור אותן בקפידה. "גניבת זהות" הפכה לפופולארית מאוד בעידן הרשתות החברתיות וניתן למנוע זאת (או לפחות להילחם בכך) באמצעות בחירה נבונה של סיסמא והחלפתה מדי פעם. לא מומלץ לבחור את תאריך הלידה שלכם או של ילדכם כסיסמא, אלא יש לבחור בסיסמה מורכבת, ארוכה וייחודית ככל האפשר. חשוב גם להצטייד בתוכנות אנטי וירוס איכותיות על מנת למנוע וירוסים (אשר לאחר החדרתן ניתן לעיתים להיכנס לכל החשבונות הסודיים שלכם ולמייל שלכם), ובמילים אחרות - לא להתפשר על הגנה איכותית. תוכנת אנטי וירוס איכותית (גם לטלפון הסלולארי שלכם) תמנע צרות בעתיד. פעולה חשובה נוספת היא הימנעות מהורדת תוכנות, סרטים או אפליקציות מאתרים לא מוכרים. הורדה מאתר לא מוכר ולא בטוח היא הדרך המהירה ביותר "לחטוף" וירוסים שיסכנו אתכם ובעיקר את המידע שלכם השמור ברשת . יש להיזהר במיוחד מאתרי הימורים ואתרי פורנו, ובאופן כללי לפעול רק על פי החוקים ולא להיכנס לאתרים מסוכנים ולא מוכרים. בכל הנוגע לפרטי כרטיס האשראי שלכם - מומלץ לשלם באמצעות כרטיס אשראי רק באתרים מאובטחים שיש להם את כל ההגנות המתקדמות ביותר. אל תכניסו את הפרטים שלכם לכל אתר מכיוון שאז מספר כרטיס האשראי שלכם יהיה חשוף וכך תעמידו את עצמכם בסכנה.

לסיכום, אם אתם רוצים להגן על המידע שלכם ברשת ולמנוע נזקים כספיים (לכם באופן אישי או לחברה שלכם), אינכם יכולים לשבת בשקט ללא מעש! רק באמצעות הטמעה יעילה ושוטפת של פתרונות אבטחה מתקדמים ומערכות טכנולוגיות חדישות ביותר (עבור החברות הגדולות והבינוניות), וכן נקיטת מספר פעולות חשובות שפורטו בכתבה זו (עבור אנשים פרטיים) - תצליחו להגן על עצמכם ועל המידע שלכם בצורה יעילה ואיכותית.
הוסף תגובה

רענן
קוד אבטחה

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757