077-7005757

מאמרים - קידום אתרים

אתרי לווין וקישורים לקידום אתרים

אחד מהפרמטרים החשובים ביותר לקידום אתרים הוא מספר הקישורים הנכנסים אל האתר. כל קישור, כמוהו כהצבעת אמון של אתר אחר בתוכן שיש באתר שאליו מפנה הקישור. הרי איש לא ירצה להוציא קישור מהאתר שלו לאתר שלילי מבחינת מהותו (עידוד לביצוע פעולה לא חוקית או לא מוסרית, תכנים ירודים או תכנים שאינם הולמים) או מבחינת איכותו (תוכן מועתק ומשוכפל, כתיבה במשלב לשוני נמוך, העדר תוכן ועוד...). כך יכול מנוע החיפוש ללמוד על אתרים חיוביים ולדרג את האתרים השונים ברשת גם על פי כמות הקישורים המפנים

אליהם.

הבעיה היא שקשה מאוד להשיג קישורים טובים מאתרים איכותיים. זה מצריך רשת קשרים מסועפת והקדשת משאבי זמן בלתי נדלים. אבל שהקמת אתר היא כל כך פשוטה, במקרים רבים, הרבה יותר משתלם להקים אתר שכל מטרתו היא לספק כר פורה לקישורי רשת איכותיים.

בעבר הלא רחוק, כל קישור, מכל אתר בכל רמה היה זוכה ליחס חיובי ממנועי החיפוש, אולם בשל העובדה שהעוסקים בקידום אתרים מקצועיניצלו את הפרצה לרעה, הקשיחו באחרונה מנועי החיפוש את עמדתם וכיום רק קישורים מאתרים איכותיים זוכים להיכלל במניין הקישורים (כאשר קישורים מאתרים שהם מתחת לכל ביקורת אף עשויים לפגוע בדירוג האתר.אם בחרתם לפתוח אתר למטרות קידום אתר אחר, מה שנקרא בעגה המקצועית "אתר לווין" חשוב מאוד להקפיד על הכללים הבאים:

אתר הלווין חייב להיות אתר איכותי
הן מבחינת התכנים שיוזנו בו והן מבחינת הנראות האסטטית שלו. הבדיקה נערכת על ידי אלגוריתם מתמטי שסורק את התכנים ומוודא שהם אינם מועתקים או תלושים מהמציאות ובמקביל, על ידי עובדים בשר ודם שנכנסים לאתרים ומוודאים שהאתר אכן מיועד לגולשים אנושים. עיצוב סביר, שימוש בתמונות רלוונטיות והקפדה על עימוד הפסקאות יוכלו לעזור לכם לעבור את המשוכה הזו. על מנת שאתר הלווין ישיג את המטרה שלשמה הוקם, כדאי מאוד לתת לאיש מקצוע המתמחה בבניית אתרי אינטרנט   לעשות עבורכם את העבודה. אחרת, העבודה עשוייה להיות לא מועילה ובמקרים מסויימים (שבהם האתר יהיה גרוע במיוחד) אפילו מזיקה.

אל תהפכו את אתר הלווין ל"חוות קישורים"

אם השקעתם בבניית אתר אינטרנט בשביל להוציא ממנו קישור איכותי, זה בסדר גמור, אבל אם השקעתם בבניית אתר על מנת להוציא ממנו עשרות או מאות קישורים זו כבר מתחילה להיות בעיה... היו "קמצנים" מאוד בהוצאת קישורים. בסופו של יום, הערך הסגולי של קישור שיוצא מעמוד שיש בו מאות קישורים הוא אפסי.

 

קדמו גם את אתר הלווין

כידוע, קישורים נכנסים מצביעים על איכות האתר, כאשר קישור מאתר איכותי שווה הרבה יותר מאשר קישור מאתר לא איכותי. אם בניתם אתרבמטרה להוציא ממנו קישור, על מנת שתשיגו את המטרה, חשוב לוודא שהאתר שלכם יצבור קישורים נכנסים. הם כמובן לא חייבים להיות "סופר איכותיים" אבל אתר שאין שום קישור שמפנה אליו מעורר באופן מידי את חשד מנוע החיפוש.

 

 

 

 

הוסף תגובה

רענן
קוד אבטחה

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757