077-7005757

מאמרים - קידום אתרים

האם פרסום ממומן בגוגל משתלם?

תחום הפרסום והשיווק באינטרנט הוא תחום מפותח מאוד בימינו, תחום אשר מאמרים רבים העוסקים בו נכתבו במהלך השנים האחרונות, דעות רבות והובעו ובעיקר התקיים (ועדיין מתקיים) דיון ער בעולם השיווק והמדיה בדברו. תחום השיווק והפרסום באינטרנט מגלגל מיליארדי דולרים מדי שנה בכל רחבי העולם, וניתן לומר כי ערוץ שיווקי זה הולך ותופס נפח גדול יותר ויותר בתוך עולם השיווק.
במסגרת השיווק באינטרנט, אחד הערוצים הפופולאריים ביותר הוא פרסום ממומן בגוגל. הכוונה היא למודעות ופרסומות שונות המופיעות כאשר אנחנו מחפשים מילים וביטויים שונים במנוע החיפוש המפורסם, כמו גם הצבת קישורים ממומנים בראש רשימות החיפוש. השאלה האם שיטת פרסום ושיווק זו אכן עובדת ומשתלמת היא שאלה חשובה ומעניינת בתחום, אשר גם במסגרת הדיון בה ניתן למצוא אינספור דעות לכאן ולכאן.
קניית דומיין בעברית, הקמת אתר וקידומו בגוגל, או פשוט הצבת קישור ממומן?
אתרי אינטרנט משמשים כיום עבור מגוון רחב של מטרות, כאשר בין אם אתם עסק חדש או כל גוף וארגון אחר מכל תחום – אם אין לכם אתר אינטרנט אתם פשוט לא קיימים במובנים רבים. לכן, כאשר אנחנו מעוניינים להקים אתר אינטרנט עבור מטרה או שימוש כאלו או אחרים, אנחנו צריכים לעשות מספר פעולות בסיסיות – קניית דומיין בעברית או באנגלית, בניית האתר עצמו, רכישת שטח אחסון וכד'. אך קניית דומיין בעברית או אפילו העלאת אתר לאוויר זה פשוט לא מספיק – על מנת להפיק את המרב מאתר האינטרנט שלנו, נצטרך להביא אותו לחשיפה רחבה כמה שיותר ברשת. על מנת לעשות זאת ניתן לקדם אותו במנועי החיפוש – פעולה לגיטימית הנעשית על ידי אתרים רבים כיום, תמורת תשלום של כמה אלפי שקלים בחודש לחברת קידום אתרים, או לחילופין – להציב קישור ממומן בגוגל תמורת תשלום. בדרך זו, אתם מגיעים מיידית למקום הראשון בתוצאות החיפוש (הגולשים אמנם רואים שהקישור שלכם הא קישור ממומן, אך הוא עדיין מופיע ראשון בתחומו...), במקום לאחר חודשים רבים במקרה של קידום עצמי ואינטנסיבי.

מה עדיף? האם פרסום ממומן והצבת קישורים ממומנים הוא תמיד טוב יותר? אין כאן תשובה חד משמעית. כאמור, להצבת קישור ממומן יתרונות רבים, ובראשם העובדה כי אתם מגיעים למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש ומקבלים את החשיפה הנלווית לכך בין לילה, במקום לאחר כמה חודשים טובים. מצד שני, הגולשים עצמם יודעים כאמור כי מדובר בקישור ממומן (מה שעשוי לא להפריע להם כלל..), ואתם חייבים להמשיך ולשלם על מנת להישאר במקומות הראשונים (בעוד במקרה בו קידמתם את האתר שלכם בהצלחה לאורך זמן, כבר קל הרבה יותר להישאר בפסגה..).

אולי הפתרון האופטימאלי הוא פשוט לשלב בין שתי השיטות – לרכוש קישורים ופרסומו8ת ממומנות, ובו בזמן לקדם את האתר על מנת שלאט לאט יתקדם בעצמו בתוצאות החיפוש ויגיע לחשיפה רחבה. מה שבטוח הוא, כי לפחות אחת מהאופציות חייבת להיעשות אם רוצים להצליח...

הוסף תגובה

רענן
קוד אבטחה

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757