077-7005757

מאמרים - טלפונים סלולאריים

גולשים רבים בסמארטפון וטאבלט – כיצד משפיע על בניית האתר?

עולם האינטרנט הוא ללא ספק עולם דינאמי ביותר, אשר עובר שינויים תכופים כל הזמן. אחד השינויים המשמעותיים האחרונים אשר הינו תהליך מתמשך של השנים האחרונות, הוא כניסתם של הסמארטפונים והטאבלטים (אייפון, אייפד ומקביליהם מחברות אחרות...) לעולם המדיה והאינטרנט. כיום, מיליוני משתמשים ברחבי העולם גולשים באתרים שונים בעיקר באמצעות הטלפון הסלולארי או הטאבלט שלהם. מדובר בחוויית גלישה שונה לחלוטין מאשר גלישה "רגילה" במחשב רגיל. לכן, נדרשות התאמות שונות מצד בוני ומפעילי האתרים השונים. התאמות אלו נדרשות כאמור הן בשלב הראשוני של בניית אתרי אינטרנט ו אחסון אתרים והן בתפעולם השוטף לאחר מכן.
מסכים קטנים יותר ופעולות פשוטות יותר -   התאמות נדרשות לאתרי אינטרנט
על מנת לנסות ולהבין מהן ההתאמות המרכזיות והחשובות ביותר שעלינו לעשות בעת בניית אתרי אינטרנט על מנת שיתאימו ויהיו נוחים גם לשלישה מסמארטפונים וטאבלטים, כדאי שנבחן קודם כל את ההבדלים בין כלים אלו לבין מחשב רגיל, כמו שכולנו מכירים. אחד ההבדלים הבולטים והראשונים הוא כמובן גודל המסך – בטלפונים ניידים וטאבלטים המסך הינו קטן באופן ניכר לעומת המחשב השולחני הרגיל או אפילו מחשב נייד ממוצע. לכן, יש צורך להתאים את האתר עוד בעת בנייתו לגלישה במכשירים בעלי מסכים קטנים יותר – למשל, לכתוב את הכותרות והמשפטים המרכזיים והחשובים ביותר באתר בפונט גדול וברור, כך שאף גולש לא יפספס אותו, גם אם המסך שלו קטן במיוחד. בין אם מדובר בשם דומיין של האתר, ב"כפתורים" המפנים לדפים פנימיים שונים או במלל כזה או אחר שחשוב לנו שאף גולש לא יפספס – עלינו לוודא כי הכתב ברור, גדול ונהיר מספיק גם עבור הגולשים במסכים קטנים יחסית (המהווים כיום כאמור חלק ניכר מכלל הגולשים...).
מלבד לכתב ברור ונהיר יותר, קיים צורך גם לבנות את האתר באופן פשוט עד כמה שניתן להפעלה. כדאי שהגולשים יוכלו להתקדם ולסייר באתר באמצעות פעולות פשוטות יחסית (כמה שפחות לחיצות והקלקות, כמה שפחות חיפוש בתוך האתר עצמו וכד'..), שכן לא תמיד נוח להתחיל ולתפעל אתר מורכב ומסובך באמצעות מסכי המגע הקטנים הללו...

נקודה חשובה שחשוב לוודא בהקשר של התאמת האתר לגלישה סלולארית או מטאבלטים היא כי האתר פועל באופן חלק ומהיר עד כמה שניתן. הרבה פעמים, אתרים רגילים פשוט לא זזים כאשר נכנסים אליהם מהסמארטפון. לכן, גם אם אנחנו מכינים גרסה מיוחדת של האתר לסמארטפונים וגם אם אנחנו בונים את האתר כולו מלכתחילה עבור מדיה זו, כדאי שהאתר לא יהיה מבוסס על מסדי נתונים עמוסים וכבדים אשר עלולים להכביד על הגלישה (וממש לתקוע אותה במקרה של סמארטפונים..).

על ידי התאמת האתר מבעוד מועד לשלישה בסמארטפונים ובטא בלטים, חוויית הגלישה שנעניק ללקוחות שלנו תהיה איכותית וטובה, מה שלבטח יועיל גם לנו וגם להם...


| בניית אתר לעסקים | הקמת אתרי אינטרנט |

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757