077-7005757

מאמרים - טלפונים סלולאריים

פיתוח אפליקציות לעסקים

במהלך השנים האחרונות עובר העולם כולו את מהפכת המחשוב, האינטרנט והמידע, בכל תחום מתחומי החיים. גם העולם העסקי בו כולנו משחקים תפקיד מסוים (כצרכנים, בעלי עסקים, עובדים וכד') משתנה ומתאים את עצמו לעידן הטכנולוגי החדש בו אנו חיים. אחד התחומים בהם הצורך בהתאמה מבחינתם של עסקים שונים בא לכדי ביטוי הוא תחום הפעילות והשיווק באינטרנט,

והפנייה לגולשים הסלולאריים (אשר מספרם הולך וצומח בקצב מסחרר). ספציפית, התאמה של אתר האינטרנט של העסק לגלישה סלולארית או פיתוח אפליקציה לעסק אשר תאפשר לגולשים הסלולאריים וגולשי הטאבלטים למיניהם גישה נוחה לאתר העסק ממכשירם הינה כיום תחום חם ומרכזי.

פלאפונים חכמים, מחשבים ניידים וטאבלטים – עולם נייד
המהפכה שעובר עולם המחשבים והאינטרנט כיום היא כאמור המהפכה השנייה של המאה הנוכחית – הראשונה הייתה כניסתו של האינטרנט לחיים הפרטיים של כולנו ולפעילות העסקית של מרבית העסקים. המהפכה השנייה, המתרחשת בשנים אלו ממש, היא מהפכת הניידות – כולנו, צרכנים פרטיים ועסקים כאחד, מתחברים כיום לרשת האינטרנט מכל מקום ובכל שעה, באמצעות מגוון מכשירים ניידים וחכמים – סמארטפונים, מחשבים ניידים וטאבלטים שונים.
גם בתי העסק השונים מבינים כיום את הפוטנציאל והצורך הממשי להתאים את פעילותם במסגרת רשת האינטרנט לגלישה מרחוק, באמצעות מכשירים ניידים שונים.
לדוגמה, תחום השיווק הסלולארי הופך גדול ודומיננטי יותר ויותר בתוך עולם השיווק והפרסום, עם צמיחה מהירה ומואצת של מספר החיפושים הנערכים במנועי החיפוש באמצעות מכשירים ניידים שונים. כאשר יותר ויותר אחוזים מהאוכלוסייה בעולם המערבי עוברת מדי שנה לגלישה סלולארית או גלישה באמצעות מחשבים ניידים וטאבלטים, אף עסק אינו יכול להתעלם מהצורך להתאים את האתר שלו, והפעילות האינטרנטית שלו, ל"גלישה ניידת". התאמה זו נעשית באמצעות יצירת אפליקציה מיוחדת, או התאמה ישירה של אתר האינטרנט של העסק לגלישה סלולארית, ומגדילה משמעותית את שוק הלקוחות הפוטנציאליים אליו פונה העסק.

יצירת אתר המותאם לגלישה בסלולארי ובטאבלטים מול יצירת אפליקציה
מבחינה טכנית, קיים הבדל מהותי בין התאמה של האתר הקיים כיום של בית העסק לגלישה סלולארית לבין יצירת אפליקציה חדשה לגמרי אשר תאפשר לגולש גישה אל העסק באמצעות האינטרנט. במקרים של אפליקציה אשר מתאפיינת ברמה גבוהה ואינטנסיבית של גראפיקה למשל, פיתוח אפליקציה יכולה להיות תהליך יקר ומסובך יחסית, אך התוצאה שתתקבל תהיה מיוחדת ושונה כאמור.
עבור בית העסק הממוצע, המעוניין פשוט לאפשר לגולשים הסלולאריים ולגולשי הטאבלטים השונים גישה אליו באמצעות האינטרנט, התאמת האתר לסוג גלישה זה עשויה להיות הפתרון האפקטיבי יותר. מדובר בעיקר התאמה בגין גדלי המסך המשתנים בהם נצפה האתר בידי גולשי טאבלטים או גולשים סלולאריים.

בכל מקרה, מבחינתם של מרבית בעלי העסקים, אין הבדל מהותי בין שתי האופציות. יצירת אפליקציה לעסק או התאמת האתר הקיים לגלישה סלולארית הינן שתי דרכים דומות יחסית להשגת מטרה זהה, וחשובה ביותר כיום – יצירת ממשק אשר יאפשר לכלל משתמשי האינטרנט להגיע אל העסק שלהם.

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757