077-7005757

מאמרים - בניית אתרים ג'ומלה

בניית אתר אינטרנט בג'ומלה – ג'ומלה מערכת ניהול תוכן פופולארית – מדוע?

 

מערכת ג'ומלה היא מערכת ניהול תוכן הכולל בתוכה את כל התכונות הנדרשות הן עבור אתרים פשוטים ועד ליישומים מורכבים יותר. מדובר במערכת "קוד פתוח", שמאפשרת להעביר את האתר לבעלות או לאחסון אחרים ללא צורך להיות תלויים בחברת בניית האתרים.

למערכת יש יתרונות רבים כמו מערכת לניהול תוכן לעדכון ולהוספת מאמרים, מערכות לניהול של פורומים, מגוון תבניות עיצוב חינמיות, מערכת לניהול קבצים להורדה, מערכת סקרים, מערכות לצורך קידום האתר, מערכות לבלוגים ולתגיות, מערכות גלריות למולטימדיה ולתמונות ועוד.
המערכת בנויה בקוד PHPוניתנת לשימוש חופשי תחת רישיון ציבורי כללי. בשונה ממערכות ניהול תוכן, שאינן מבוססות על קוד פתוח, הג'ומלה מתעדכנת באופן שוטף בהתאם לצרכי המשתמשים בה ואחת לתקופה יוצאים עדכוני תוכנה שניתנים בקלות להתקנה.
המערכת, כמערכת ניהול תוכן בקוד פתוח מאפשרת גמישות ופתיחות לשינויים בקוד המקור, כך שהיא ניתנת לפיתוח על בסיס הקיים בלי שיהיה צורך בפיתוח מחדש.

 

הג'ומלה בעלת רכיב ניהול שפות באתר, כך שאין צורך בשכפול האתר מספר פעמים על מנת להציג את אותו התוכן בשפה אחרת. באמצעות רכיב ניהול השפות שאותו מתקינים בנפרד, ניתן לנהל את כל התוכן לרבות כותרות, טקסטים, תמונות, תפריטים בצורה נוחה וידידותית.

לג'ומלה מתחרים וורדפרס ודרופל, מערכות, המספקות תשתית לניהול תוכן של אתרים. היתרונות הבולטים של בניית אתר ג'ומלה ביחס לאחרים הן בהיותה תשתית פשוטה וקלה באופן יחסי ללימוד, כך שאין צורך ממשי להיעזר באנשי מקצוע, והיא מאפשרת ניהול, יצירת ופרסום תוכן דינאמי באתרי אינטרנט. יחד עם כל אלה, מדובר במערכת נוחה שאינה דורשת התקנת תוכנה במחשב ולפיכך מאפשרת הפעלתה בכל מועד ובכל מקום, גם בזמן חופשה באחד מהמלונות באילת או אפילו באת יציאה להשתלמויות, קורסים או לימודים בחו"ל, כך שאין צורך להפסיק לתחזק ולהשקיע באתר גם אם המחשב הפרטי בבית אינו נגיש.   

עורך הטקסט של הג'ומלה הינו דמוי  Wordונוח מבחינת עריכת הטקסטים באתר. עיצוב לוח הבקרה מאפשר להסיר ולהוסיף אפשרויות בלוח הבקרה כרצונכם ובכך לעצב אותו לפי דרישה, ובאמצעות התצוגה המקדימה ניתן לראות לפני השמירה איך התוכן ייראה בפועל באתר לפני שהוא מפורסם.
בנוסף, ניתן להוסיף לכל תוכן תגיות מטא לצורך קידום האתר וכמו כן גם להוסיף לינקים ועמודים תוך  שניות ספורות. ניתנת גם אפשרות לצפייה בסטטיסטיקות המפורטות של האתר, כולל כמות מבקרים ייחודים בכל יום או מספר דפים נצפים מידי יום.

לג'ומלה מספר מודולים כמו למשל מודול חדשות נעות, המאפשר הוספת חדשות לאתר כולל תאריך ושעה של זמן ההוספה, מודול גלריית תמונות, המאפשר להעלות תמונות לאתר בצירוף תיאור של התמונה ואפשרות להטמיע לוגו בתמונה. מודול עדכוני RSSשיתעדכנו בקביעות על ידי מעדכנים ברשת. בנוסף גם מודול הרשמה לאתר, המאפשר לגולשים להירשם לאתר באמצעות טופס נוח ולהתחבר ולקבל עדכונים באתר, מודול סליקה המאפשר קנייה של  מוצרים בתשלום בכרטיס אשראי דרך האתר ולבסוף גם מודול ניהול באנרים והוספת  מדיה של מפרסמים בפורמטים כמו  JPG, GIFאו SWF, כולל קבלת נתונים סטטיסטיים בזמן אמת על הקלקת הבאנרים.

לסיכום,

ג'ומלה הינה מערכת המבוססת על קוד פתוח, בעלת מודולים מגוונים ושימושים, היכולים לתת מענה למגוון צרכים של בעלי האתר וזאת בלי לפגום בהיותה נוחה וידידותית לשימוש ללא צורך בתמיכה טכנית מיוחדת.

| הקמת אתרי אינטרנט |

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757