077-7005757

מאמרים - בניית אתרים ג'ומלה

ג'ומלה, וורדפרס ודרופל - המערכות הנפוצות בקוד פתוח

בניית אתרי אינטרנט או אתרים המותאמים לסלולרי ניתן לעשות כיום בקוד פתוח. המשמעות של עבודה בקוד פתוח היא שאתם אינכם כבולים לחברת בניית האתרים שלכם בכל שינוי שתרצו לעשות. כל בעל עסק יכול לערוך את השינויים התכניים והצורניים כראות עיניו ישירות בעצמו מבלי להיות מתכנת או מבלי לעבור קורס מיוחד. קוד פתוח זה אומר שכל אחד יכול לעבוד על האתר ולעשות בו שינויים. שלושת הצורות הנפוצות ביותר לעבוד כיום עם קוד פתוח עבור בניית אתרי אינטרנט הם ג'ומלה, וורדפרס ודרופל.

 

יש לזכור כי משמעותו של קוד פתוח היא כלשונו – כל אחד יכול לעבוד איתו ולבצע שינויים בקוד ללא צורך בהרשאה מאף אחד וללא קבלת רישיון מיוחד. מערכות אלה מבוססות על משתמשים רבים מכל העולם שמפתחים את הקוד כל הזמן כמו שפה שמתפתחת עם השימוש בה. לכאורה כל אחד יכול לבנות לעצמו אתר עם מערכות קוד פתוח והדבר אפשרי, אבל בגלל המורכבות של האתרים רוב העסקים נעזרים בחברות לבניית אתרים מקצועיות שיבנו להם את האתר באופן המהיר והיעיל ביותר. מיותר לציין כי בניית אתר במערכות אלה לוקחת פחות זמן ולכן גם עולות פחות כסף.

 

ג'ומלה, וורדפרס ודרופל - מה הופך אותן לכל כך פופולאריות?

למרות שיש עשרות מערכות לניהול תוכן ולבניית אתרי אינטרנט בקוד פתוח לשלושת אלה יש ייתרון אחד גדול. שיטת הרוב קובע היא הסיבה הראשונה לכך. רוב המשתמשים במערכות קוד פתוח ברשת משתמשים באחת משלושת אלה ויש מערכות נוספות שהן מיועדות לנישות מסויימות. וורדפרס שהחלה כמערכת לנישת הבלוגים התפתחה יפה וכיום היא מעמידה אפשרויות לכתיבת כל אתר ולניהול תוכן מלא מכל סוג שהוא.

ג'ומלה ודרופל מנהלות בינהן תחרות גלוייה או סמוייה ושתיהן מובילות את שוק המערכות קוד פתוח לניהול תוכן וגם בניית אתרי אינטרנט. בעוד שתי אלה רבות בינהן על הבכורה ביססה וורדפרס את מעמדה הבכיר בתור מערכת קוד פתוח לבניית אתרי בלוג ולניהולם.

 

מערכות קוד פתוח בונות הכל

מערכות קוד פתוח מסוגלות לבנות כל אתר מכל סוג ובכל מקום. גם למחשבים הביתיים וגם למכשירים הסלולאריים. עם ג'ומלה ניתן לבנות אתרי בלוג כמו שניתן לבנות אתרי מכירות מקוונים ואתרי תוכן מורכבים. כך גם לגבי דרופל ווורדפרס. כל אחת ממערכות אלה מסוגלת לתת שירות עבור בניית אתרי אינטרנט וסלולר וכולן עושות זאת במהירות וביעילות. בסופו של דבר האיפיון המדוייק של האתר המתוכנן הוא שיכול לקבוע באיזה מערכת עדיף לעבוד ולא המערכת היא שגורמת למישהו לעבוד איתה. בוני האתרים בוחרים את המערכת לפי האמצעים שהיא מעמידה להם בעת בניית האתר הספציפי והייעוד המתוכנן לו. כל מערכת והספציפיקציות שלה.

בנוסף לבניית כל סוגי האתרים מסוגלות שלוש המערכות לתת לכם כלים לקידום אתרים שמובנים במערכת עצמה. שלוש המערכות ידידותיות למנועי החיפוש ובראשם גוגל. מומלץ לעשות התאמות לקידום אתרים כבר בשלב בניית האתר.

נשמח לשמוע ממך.

Arttech Israel

077-7005757